Warning: define() expects at least 2 parameters, 1 given in /home/u9767716/artidilkursu.com/wp-config.php on line 83
TestDaf – Artı Dil Kursu

Antalya'nın en yetkin dil kursu!

TestDaf
 /  TestDaf
TestDaf

TestDaf

TestDaF belgesi, Almanya’daki bütün üniversiteler tarafından kabul edilmektedir. Sınavın dört bölümünden de TDN 4 aldığınız, ve seçtiğiniz üniversite de diğer başvuru belgelerinizi kabul ettiği takdirde, Almanya’daki herhangi bir üniversitede eğitim alabilirsiniz.

TDN 4 seviyesinin altında kalan notların tanınması ve üniversiteye kabulünüz, seçtiğiniz bölüme, branşa ve öğrenim süresine bağlı olarak söz konusu üniversitenin değerlendirmesine kalmıştır.

TestDaf Size Ne Kazandırır?

TestDaF, bilim, yüksek okul ve üniversite öğrenimi ile ilgili konu ve soruları içermekte ve üniversite öğrenimi için gerekli ve önemli olan dil yetisini/bilgisini ölçmektedir.

TestDaF, dil bilgisinin düzeyini, okuma anlama, dinleme anlama, yazılı ifade ve sözlü ifade olmak üzere dört ayrı bölümde ölçmektedir. Bu nedenle TestDaF belgesinde her bölümün puanı ayrı olarak yer alır. Böylece bu dört bölümdeki eksikleriniz ve artılarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

TestDaF sınavına kendi ülkenizde katılabilirsiniz. Artık bu sınava katılabilmek için Almanya’ya gelmeniz gerekmiyor. TestDaF belgeniz size postalanacaktır, böylece Almanya seyahatinizden önce üniversite başvurusu için gerekli olan evraklarınızı da hazırlayabilir ve hem zamandan, hemde paradan tasarruf etmiş olursunuz.

TestDaF’a sınavın içeriğine uygun olarak kendiniz hazırlanabilirsiniz. Sınav her zaman web sayfamızdaki ve TestDaF tarafından hazırlanmış olan
sınav örneklerinde görebileceğiniz biçimdedir. Sınava ne zaman girerseniz girin, bölümlerin zorluk derecesi aynıdır.

TestDaF’ın bütün dünyada lisanslı test merkezleri vardır. Bu merkezlerden sınav hakkında bilgi alabilir, TestDaF personeline konuyla ilgili danışabilirsiniz.

Ayrıca DAAD uzmanları, Goethe-Enstitüleri, dil okulları, üniversitelerin fililoji ve Almanca eğitim bölümleri, Federal Almanya elçilik ve konsolosluklarından da sınav hakkında bilgi edinebilirsiniz.

TestDaF belgelerinin geçerlilik süresi sınırsızdır. Aldığınız sınav sonucundan memnun değilseniz ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız, sınavı – istediğiniz sıklıkta – tekrarlayabilirsiniz.

TestDaf Seviyeleri

Yüksek öğrenim için ihtiyacınız olan TestDaF’ın üç seviyesi (TDN 3, 4 und 5) dil yetilerini tasvir eder. Bunlar Avrupa Konseyi Dillerin Ortak Avrupa Referans Düzeylerine uygundur. Dil düzeyinizle ilgili size ve sertifikayı sunduğunuz kurumlara uluslararası birbirleriyle karşılaştırılabilinir dil kriterleri sunmaktadırlar.

Facebook Comments

Yorum Yaz